SS. od Aniołów

Zgromadzenie Sióstr od Aniołów jest obecne na terenie parafii św. Ap. Piotra i Pawła, przy ul. Gliwickiej 22, od 5 września 1989 roku.

Wspólnota nasza jest domem formacyjnym. Tu swoją drogę życia zakonnego rozpoczynają nasze najmłodsze siostry postulantki. Poznają Jezusa, by pójść za Nim drogą rad ewangelicznych. Odpowiadając na powołanie, rozeznają, czy Zgromadzenie Sióstr od Aniołów jest tym miejscem, do którego Pan je zaprasza, by służyć Bogu i ludziom Wspólnota nasza prowadzi od 5 lat świetlicę dla dzieci. Dom funkcjonuje również jako dom rekolekcyjny. Prowadzimy rekolekcje dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Żyjąc z Jezusem pod wspólnym dachem pragniemy Go uwielbiać służąc ludziom na wzór Aniołów. Tak jak oni, pragniemy dopomagać w dobrym, chronić przed złem i ukazywać piękno i radość życia z Bogiem i dla Niego. Człowiek jest w pełni szczęśliwy tylko wtedy, gdy żyje z Bogiem i dla Boga, w zgodzie ze swoim powołaniem. Życie z Bogiem i dla Niego to zadanie każdego chrześcijanina. Tylko w taki sposób możemy nieść Jezusa światu jeśli sami znamy smak przebywania z Nim.

Pozdrawiamy wszystkich, którzy czytają te słowa. Mając na uwadze to, że każda chwila w życiu jest ważna, a każde spotkanie z drugim człowiekiem to wielki dar, zachęcamy do odwiedzenia naszej wspólnoty oraz do wzięcia udziału w proponowanych spotkaniach i rekolekcjach.

Niech Aniołowie dopomagają i wspierają Was na wszystkich drogach życia. Oby kiedyś te nasze drogi spotkały się w NIEBIE, gdzie razem z Aniołami chwalić będziemy Pana.

SIOSTRY OD ANIOŁÓW
ul. Gliwicka 16
42 – 200 Częstochowa

Kontakt:

tel. 34 / 3628947
czestochowacsa@gmail.com
www.siostryodaniolow.pl