Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego 09.01.2022 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego 09.01.2022 r.

  • Przypominamy, że Kancelaria parafialna czynna po Mszy Świętej około godz. 18.30.
  • Program wizyty duszpasterskiej dostępny na stronie internetowej.
  • Święta Bożego Narodzenia, to czas szczególnej radości i dzielenia się z innymi tym, co najpiękniejsze i nieraz najbardziej potrzebne…Dlatego, w ramach ogólnopolskiej akcji „Paczuszka dla Maluszka”, której inicjatorem jest Fundacja Małych Stópek, organizujemy w naszej parafii zbiórkę najbardziej potrzebnych artykułów dla dzieci z częstochowskiego ośrodka, w którym obecnie przebywa 23 ciężko chorych dzieci do 4 roku życia.   Najbardziej potrzebne artykuły to: -kaszki ryżowe (owocowe) -zupki/obiadki, deserki w słoiczkach od 4-36 miesięcy -pieluchy rozm. 6 -chusteczki nawilżane-środki czystości do sprzątania Wszystkie przekazane dary, będzie można składać przez dwie kolejne niedziele, a następnie przekażemy je dzieciom. Już dziś, za każda okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane do: Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla dzieci „Ufność”, Częstochowa ul. Michałowskiego 30 b

  • Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęty RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery ). Zbiórka 27 stycznia do godz.15.00 (czwartek). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata (Zambia, Kamerun, Kenia, Ukraina Białoruś, Kazachstan). Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło. Organizatorem tej akcji są Siostry MB Loretańskiej.
  • Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się specjalna  skrzyneczka do której będzie można składać ankietę synodalna. Można będzie taka ankietę zabrać z kościoła. Ankieta posłuży nam do pracy w zespołach synodalnych oraz grupach parafialnych.
  •  Rodziny, które chciałyby włączyć się w Krąg Domowego Kościoła w naszej parafii prosimy o kontakt z ks. Proboszczem w zakrystii lub kancelarii parafialnej.