Ogłoszenia parafialne na III niedzielę zwykłą 23.01.2022r.

Ogłoszenia parafialne na III niedzielę zwykłą 23.01.2022 r.

  • Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek ustanowił ją by zwrócić uwagę wszystkich wiernych na   Pismo Święte, które ma stawać się naszą lekturą. Czytajmy i rozważajmy Słowo Boże. Zapraszamy serdecznie na Krąg Biblijny na spotkanie w każdy piątek po Mszy Świętej wieczorem w salce na plebani.
  • We wtorek Święto Nawrócenia Świętego Pawła
  • W środę o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej.
  • Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku   godz. 16.30-17.30. W sobotę od godz. 8.00-9.00
  • Zakończyliśmy wizytę duszpasterskiej w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za życzliwość, miłe przyjecie oraz poświęcony czas. Jeżeli ktoś nie miał możliwości przyjąć duszpasterza, a chciałby jeszcze  zaprosić księdza z wizytą duszpasterską, prosimy o kontakt w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii.
  •  „Paczuszka dla Maluszka” inicjatorem jest Fundacja Małych Stópek, dzisiaj kończy się w naszej parafii zbiórkę najbardziej potrzebnych artykułów dla dzieci z częstochowskiego ośrodka. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcą za wielki dar serca.Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane do: Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla dzieci „Ufność”, Częstochowa ul. Michałowskiego 30 b.

  • Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęty RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery ). Zbiórka 27 stycznia do godz.15.00 (czwartek). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata (Zambia, Kamerun, Kenia, Ukraina Białoruś, Kazachstan). Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło. Organizatorem tej akcji są Siostry MB Loretańskiej.
  • Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się specjalna  skrzyneczka do której będzie można składać ankietę synodalna. Można będzie taka ankietę zabrać z kościoła. Ankieta posłuży nam do pracy w zespołach synodalnych oraz grupach parafialnych.