Ogłoszenia parafialne na 27 niedzielę zwykłą 3 października 2021

Rozpoczął się miesiąc października. Każdego dnia odmawiamy różaniec w naszym kościele o godz.17.15. Zapraszamy do modlitwy starszych, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz dzieci.

W naszej parafii powstała inicjatywa stworzenia męskiej róży różańcowej. Do jej stworzenia brakuje jeszcze kilku mężczyzn. Zachęcamy i zapraszamy do włączenia się w tę wspólnotę. Można zapisać się po Mszy Św. w zakrystii.

Intencja na ten miesiąc : dziękczynna za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Czackiej i za naród polski.

Dzisiejsza taca z przeznaczeniem na remont wieży kościoła.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii :
– w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu
– we wtorek św. Faustyny Kowalskiej
– w czwartek wspomnienie NMP Różańcowej

W sobotę ( 9 października ) będziemy gościć w naszej parafii grupę esperantystów pielgrzymujących na Jasną Górę. W ramach tego spotkania po wieczornej Mszy Świętej wystąpi w naszym kościele Wojciech Ławnikowicz, absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej, który zaprosi również do wspólnego śpiewania w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

W przyszłą niedzielę przeżywamy XXI Dzień Papieski. To okazja do włączenia się w budowę „Żywego pomnika” wdzięczności Janowi Pawłowi II. Po mszach odbędzie się kwesta na rzecz młodzieży z niezamożnych rodzin.

W naszej parafii rozpoczynają działalność Skauci Europy. Pierwsze spotkanie zatytułowane „ABC Skautingu dla Rodziców w piątek 8 października w godz.19.00-20.00 w salce na plebani.

W ostatnim czasie odeszła do wieczności :
+ Ewa Stępień
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie