Ogłoszenia parafialne II Niedzielę Wielkiego Postu 13.03.2022 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 13 marca 2022 r. 

Dzisiaj wspominamy 9 rocznicę wyboru Ojca Świętego Franciszka. Jest 266 biskupem Rzymu i pierwszym papieżem z Ameryki. Jego osobę polecamy w naszych modlitwach.


Dzisiaj także obchodzimy dzień modlitwy postu solidarności z misjonarzami. Niedziela pomocy kościołowi w świecie. Po Mszy Świętej zbiórka ofiar na pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom.


Kolejny tydzień Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa: Gorzkie Żale w niedzielę o 17:15, Droga Krzyżowa w piątek  16:30 dla dzieci i dla dorosłych o godzinie 17:30.


We wtorek po Mszy Świętej wieczornej dróżki boleści Matki Bożej.


W środę nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej o godzinie 17:30.


W piątek o godzinie 18.00 Msza Święta wotywna o miłosierdziu Bożym.


W sobotę uroczystość świętego Józefa Oblubieńca NMP.


Na teren naszej parafii przybywają uchodźcy z Ukrainy głównie są to kobiety z dziećmi. Na pewno potrzebne są miejsca gdzie mogą się zatrzymać na dłużej. Jeśli ktoś z parafian byłby gotowy przyjąć uchodźców z Ukrainy proszę o zgłaszanie do kancelarii lub zakrystii. Proszę także o poinformowanie  gdzie już przebywają uchodźcy z Ukrainy w parafii, ułatwi nam to dostarczenie pomocy.


Zachęcamy do nabywania Tygodnika Katolickiego Niedziela.


Zachęcamy do nabywania świec Caritas w cenie 10 zł.  Na stoliczku z prasą są także specjalne koperty do których możemy przekazać wielkopostną jałmużną do Caritasu.


Pan powołał do wieczności : + Jerzy Mróz + Elwira Radlak.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym . Amen.