Ogłoszenia Parafialne na 24 Niedzielę Zwykłą  12 września 2021

Dzisiaj w Polsce przeżywamy radosna uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.

Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci i młodzież i wychowawców.

Od jutra w Domu Ruchu Światło Życie przy ul.Dobrzyńskiej 112 odbędą się rekolekcje dla wdów. Początek od godz.10.00

We wtorek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świetego.

W środę 15 września NMP Bolesnej. Po Mszy wieczorem odprawimy Dróżki Boleści Matko Bożej na które zapraszamy wszystkich ze świecami bądź lampionami.

W piątek o godz.18.00 Msza Św o Miłosierdziu Bożym. Przyjmujemy intencje.

W sobotę Święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu odbędzie się spotkanie dla młodzieży pod nazwa „Kana Młodych” w Wyższym Seminarium Duchownym początek od godz.14.00 do godz.19.00. Zapraszamy młodzież z klasy 8 oraz ze szkół średnich.

W niedziele 19 września zapraszamy rodziców dzieci z klasy 3, które będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie po Mszy Św o godz.12.00

Spotkanie młodzieży z klasy 8, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędą się 19 września po Mszy Sw. o godz.18.00.

19 września odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Zbiórka pod figura Niepokalanej na błoniach jasnogórskich o godz.16.30. Następnie przemarsz Alejami NMP do Archikatedry.

Za 2 tygodnie, 26 września dzieci z obecnych klas 5 będą przeżywały rocznice przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Zapraszamy dziewczynki do śpiewania w Scholi. Spotkanie Skarbów Maryi w każda sobotę o godz. 10.00. Chłopców zapraszamy na zbiórki ministranckie w soboty o godz. 11.30.

Chór parafialny „Cantate Deo” zaprasza na próby we wtorki i czwartki o godz.18.30. Schola parafialna swoje próby ma w poniedziałek o godz. 18.30. Zapraszamy nowe osoby, które chcą wstąpić w szeregi naszego chóru parafialnego i Scholi aby wychwalać Boga śpiewem.

22 września tj o godz.11.00 odbędzie się dekanalny dzień chorych w kościele św. Wojciecha w Częstochowie pod przewodnictwem Bp Andrzeja Przybylskiego. Do kościoła św.Wojciecha udajemy się indywidualnie.

W dniach od 1-3 października organizowana jest 3-dniowy wyjazd pielgrzymkowy do sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem. Odwiedzimy również sanktuarium w Ludzimierzu a ponadto zamek orawski na Słowacji i Demanowskie Jaskinie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

W dniach 13-15 wrzesnia (pn-śr) w domu Ruch Światło-Życie, przy ul.Dobrzyńskiej 112/114 odbędą się rekolekcje dla wdów. Początek rekolekcji w poniedziałek 13 września o godz.10.00. Serdecznie zapraszamy.

Przyjmujemy intencji Mszalne na nowy rok 2022.

W tym tygodniu odeszli do wieczności :

+ Alfreda Krzypkowska

+ Tadeusz Betko

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie