Ogłoszenia Parafialne
na Czwartą Niedzielę Wielkanocy
25 kwietnia 2021 r.

     Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza. Módlmy się w tych dniach o powołania do służby Bożej w Kościele, zwłaszcza z naszej parafii. Arcybiskup Wacław Depo n tę okoliczność skierował do nas list. Pełna jego treść dostępna pod adresem list-ksiedza-arcybiskupa-waclawa-depo-na-niedziele-dobrego-pasterza.

Służbę Liturgiczną Ołtarza zapraszamy w piątek na godz. 18.00. Będzie to szczególna okazja do modlitwy o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

W tym tygodniu odbędą się próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci w poniedziałek i piątek. Klasa 3b przychodzi na godz. 15.45, klasa 3a i 3c na godz. 16.30

We wtorek 27 kwietnia, przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka.

W środę 28 kwietnia nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej o godz.17.30.

W czwartek 29 kwietnia, obchodzimy Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego. Podczas okupacji hitlerowskiej i sowieckiej blisko trzy tysiące duchownych oddało swe życie za przywiązanie do wartości chrześcijańskich. Z samej Diecezji Częstochowskiej zostało zamordowanych 61 duchownych, między innymi dwóch błogosławionych: ks. Ludwik Roch Gietyngier i ks.Maksymilian Binkiewicz.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy Św. o godz. 7.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

W sobotę, 1 maja, pierwsze nabożeństwo majowe, które odprawimy po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
+ Krystyna Wdowiak